ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4981601
*
nr 498 1601
Spegel
höjd: 160 (nyproduktion)
Utrop:
300 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2007
kl 16:58:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/11 15:00:18
1
300 kr
20/11 19:58:10
2
350 kr
21/11 09:32:44
1
400 kr
22/11 19:32:01
3
500 kr
23/11 09:16:59
1
500 kr
23/11 09:17:44
1
550 kr
23/11 13:54:23
3
800 kr
26/11 09:18:07
1
700 kr
26/11 15:43:43
4
800 kr
26/11 15:44:41
4
Vinnande bud
26/11 15:54:57
3
900 kr
26/11 16:21:04
4
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 498 1601
Spegel
höjd: 160 (nyproduktion)
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/11 15:00:18 | 1 | 300 kr |
20/11 19:58:10 | 2 | 350 kr |
21/11 09:32:44 | 1 | 400 kr |
22/11 19:32:01 | 3 | 500 kr |
23/11 09:16:59 | 1 | 500 kr |
23/11 09:17:44 | 1 | 550 kr |
23/11 13:54:23 | 3 | 800 kr |
26/11 09:18:07 | 1 | 700 kr |
26/11 15:43:43 | 4 | 800 kr |
26/11 15:44:41 | 4 | Vinnande bud |
26/11 15:54:57 | 3 | 900 kr |
26/11 16:21:04 | 4 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23